 |
| Ansamblul Pandurasii la Concursul Plai de cantec oltenesc editia 2010 |
 |
| In excursie la Manastirea Tismana 2010 |
 |
| In curtea Clubului Copiilor din Baia de Arama |
 |
| Pe scena din Padurea de liliac de pe Valea Ponoarelor |
 |
| Prezentare joc popular Alunelul, alunelul |
 |
| Prezentare dans Sarba daogarului |
 |
| Dansand Ciuleandra |
 |
| Pe scena caminului cultural din Castranova la sf. de an scolar |
 |
| Ciutica Lavinel , cls. I |
 |
| Baranescu Danut, cls. I |
 |
| Istratie Ionut, cls. I |
 |
| Negrila Clara, cls.I |
 |
| Obogeanu Alina, cls. I |
 |
| Pavel Luiza, cls.I |
 |
| Maciuca Adrian, cls.I |
 |
| Prezentare dansuri populare la Cercul directorilor 2010 |
Ansamblul ''Pandurasii'' de la Scoala Castranova - YouTube http://www.youtube.com/watch?v=-VNnfeCJUKc
Ansamblul ''Pandurasii'' de la Scoala Castranova cu actiunile prezentate la Cercul directorilor , Scoala Puturi in anul 2009.

http://ancora.wikispaces.com/ansamblul+vocal+-folcloric+PANDURASII

De Craciun 2010, am mers la Biserica Sf. Dumitru cu o suita de colinde traditionale , romanesti si prezentarea scenetei Nasterea lui Iisus.

In mai, 2010 am participat la Concursul judetean Plai de cantec oltenesc desfasurat la Casa Studentilor din Craiova, unde Ansamblul Pandurasii a obtinut locul al III-lea.

Aceste imagini imi amintesc de o excursie de neuitat la Manastirea Tismana, Valea Ponoarelor si Baia de Arama.

Eleva Negrila Clara-Iulia, fetita mea iubita si totodata eleva mea timp de patru ani.

Primii pasi, timizi, in lumea dansului popular romanesc, in anul 2008, clasa a II-a .

Cercul directorilor 2009.

Desi in prezent nu mai sunt elevii mei, de acestia ma leaga multe amintiri frumoase si doresc ca prin intermediul acestei pagini, sa creez o punte de transfer peste timp a activitatilor desfasurate impreuna cu acestia.
Desigur, doresc sa le dau posibilitatea tuturor elevilor conectati la internet si care se regasesc in paginile acestui blog sa lase cateva impresii bune de lecturat.
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu